Eğitimle Zayıflama Hakkında

eĞİTİMLE zAYIFLAMA
Sık Sorulan Sorular

Eğitimle Zayıflama Hakkında

Eğitim nasıl  zayıflatır?

Şişmanlık; doğru olduğuna inanılan fakat kilo alımına neden olan, yanlış inanç, alışkanlık ve davranışların uzun süre tekrarlanması sonucunda ortaya çıkar. Metabolizmayı, alışkanlıkları ve davranışları yöneten merkez bilinçaltıdır, kitaptaki bilgiler inançları eğiterek değişime neden olur.

 1. İçerikler; beslenme, hareketsizlik, hareket, beden, metabolizma ve kilo hakkındaki düşüncelerin değişmesine etki eder.
 2. Kişinin alışkanlık ve davranışlarının değişmesine neden olur.
 3. İnançların değişmesi, okuyarak, bilinçlenerek, eğitimle öğrenerek ve inanarak mümkündür. Kilo verilmek isteniyorsa, mevcut inanılan bilgilerin değişmesi sadece eğitimle mümkündür.
 4. Diyetler, ilaçlar, ameliyat, bitki çayları inançları asla değiştiremez. Kişinin kendini eğitimle değiştirmemesi haricinde hiçbir metot zayıfladıktan sonra tekrar kilo almamanızı garanti etmez.
 5. Kitap okunduğunda kişi inandığı bilgilerle yüzleşmesine neden olur, inandıkları hakkında doğru ve yanlışların farkındalığını kazandırır. Yanlış, yanıltıcı ve neden olan bilgilerin etkisizleşmesine neden olur.
 6. Eski davranış alışkanlıkları sadece yeni ve doğru bilgiler sorgulayarak öğrenildiğinde inanca dönüşmesine neden olur.
 7. %100 kalıcı çözüm sadece ve sadece inançlardaki davranış alışkanlıklar değiştiğinde mümkün olur.

Neden şişmanlık problemi, sağlıkla ilgili olmayıp eğitim ile çözülür?

 • Dünyada ki şişmanlama problemine sağlık sektörü yüz yıldır kalıcı bir çözüm getirememiştir. Çünkü çözüm sağlıkta değil, eğitim ile mümkündür.
 • Çözüme eğitim ile yaklaşan hiç bir bilim adamı ve kurum henüz dünyada mevcut değildir.
 • Zayıflamak farklı bir konudur, kalıcı olarak istediğin ölçülerde kalmak bir ömür boyu yaşayacak bilince sahip olmak farklı bir durumdur.
 • Davranış alışkanlıkları bir hastalık değildir, kişinin doğru olduğunu inandığı öğreti ve bilgilerin bütünüdür.
 • Sigara, alkol ya da uyuşturucu bir tür davranış alışkanlığıdır. Şişmanlık da, beslenme ve hareket hakkında inanılan bilgilerin bedende ortaya çıkan etki sonuçlarıdır. Fazla kilolar bir süre sonra beden sağlığına zarar verirse bu o zaman sağlık problemine dönüşmüş olur.

Zayıflama konusunda her şeyi biliyorum ve çok bilinçliyim, fakat maalesef yine de kiloluyum ve kilolarımdan kurtulamıyorum.  

Her düşünce ve bilgi mutlak eyleme dönüşür ve her eylemde sonuçlara neden olur. Demek ki kiloluysan öğrendiğin bilgiler, çözüme götüren bilgiler değil, tam tersine sorunun büyümesine neden olan bilgilermiş ki, hâlihazırda fazla kilolusun. Aynı düşünerek farklı sonuçlar olamaz, bildiklerin kilo verdirmene değil aldırmana neden olan bilgilerdir. Bildiğini sandığınız konular beslenme ve kilo hakkındaki bilgilerdir. Bu bilgileri bilmek kilo vermenize neden olmaz. Gelir odaklı bilgileri bilmek kilonun artmasına neden olur, gider odaklı bilgilere odaklandığınızda kilo vermeye başlarsınız.

Ayrıca metodumuz bilgi öğretmek değil, kişinin inandıklarını değiştirmek üzerinedir. Bilmek farklı inanmak farklı sonuçlara neden olur. Eğitimlerimiz daha çok yanlış bilinen bilgileri etkisizleştirerek doğru bilgilerin inanılmasına neden olan teknik ve metotlar içerir. Eğer kiloluysanız, kiloya neden olan etkenler hakkındaki inandıklarınız mutlak yanlıştır.

İnstagram Sayfamız

Youtube Kanalımız